מרכז שירות שי לי לרכבי מאזדה פורד
|
|
היוזמים 12 אור יהודה א.ת חדש
  • מכונאות רכב
  • חשמל ומיזוג אוויר
  • דיאגנוסטיקה
  • פחחות וצבע
Mazda
Ford

לקביעת טיפול במהירות ובקלות - מלאו את הפרטים הבאים

נורות אזהרה ברכב- מה כמה ולמה?

מה אומרות נורות ההתראה השונות ברכב ולמה חשוב להתייחס אליהן?

במהלך שנות ה-90 הבינו יצרני הרכב כי לא כל נהגי הרכב יכולים לאתר ולאבחן תקלות ע"פ רעשים או תסמינים, ולכן הוחלט על ייצור מחשבי רכב חכמים שיודעים לפקח על רוב מכלולי הרכב, לאתר תקלות ולהעיר לנהג כאשר ישנה תקלה במנגנון כלשהו.

ברכבים המודרניים ניתן למצוא נורות תקלה בשני צבעים עיקריים; צבע אדום וצבע צהוב/כתום, לכל צבע יש חשיבות משלו ובכל הרכבים יופיעו באותן הצבעים משום שיש להן משמעות זהה בכל סוגי הרכבים.

אז מה אומר הצבע של הנורה?

נורות אזהרה ברכב בצבע בצבע אדום – מעידות על תקלה חמורה שמחייבת עצירה מיידית וטיפול במוסך. כמו למשל, נורת חום מנוע שמעידה על התחממות הרכב יתר על המידה.

נורות אזהרה ברכב בצבע כתום/צהוב – מתריעות על תקלה מסוימת ברכב, אולם ניתן להמשיך לנסוע כרגיל. עם זאת, חשוב שתטפלו בבעיה בהקדם. נורות כאלה הן נורת לחץ אוויר נמוך, נורת דלק או נורת "בדוק מנוע" למשל.

נורת ניהול מנוע/בדוק מנוע/צ'ק אנג'ין – נורה כתומה בצורת מנוע/ברז כתום. היא מעידה על תקלה במחשב ניהול המנוע שכוללת לא מעט מערכות חשובות ברכב, כמו מערכת הזרקת דלק למשל. התקלה יכולה לנבוע מהמון גורמים, וכדי להבין מה בדיוק קרה יש צורך להגיע למוסך ולהתחבר למערכת עם מחשב שיאבחן את התקלה. במידה והנורה מהבהבת במהלך הנסיעה – אל תחכו עם זה, והגיעו למוסך באופן מיידי. בכל מקרה, גם אם הנורה דולקת בלי להבהב מומלץ לא לדחות את הטיפול בתקלה.

אתם מוזמנים לפנות אליי בכל שאלה או התייעצות,

עדי

קידום אורגני בגוגל לאוס בניית אתרים
ניהול דיגיטל- עוגן בעולם דיגיטלי
Gift Image
Waze Icon
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support