מרכז שרות שי לי לרכבי מאזדה פורד

מכונאות רכב | חשמל ומיזוג אוויר |  דיאגנוסטיקה  | פחחות וצבע

איך לשמור על רכב אמין לאורך זמן?

כדי להקל עליכם, ריכזתי לכם כמה המלצות וטיפים לתחזוקה נכונה של הרכב.

  1. לפני הכל, תדאגו לבצע ברכב טיפולים שוטפים בדיוק לפי המלצות היצרן, מה שההורים שלנו קראו לו "טיפול 10,000". לכל יצרן ולכל דגם יש המלצות יצרן שונות, במכוניות מודרניות מדובר בטיפול בכל 15,000, 20,000 או 30,000 ק"מ או שנה (המוקדם מביניהם). טיפול שנתי בכל סוגי הרכבים כולל החלפה של שמן ומסנן שמן לפחות ובכל טיפול יש המלצות נוספות (החלפת פלגים, החלפת נוזל בלמים, שמן גיר מסנן מזגן וכו'). למה חשוב להחליף שמנים ונוזלים? לשמנים ולנוזלים השונים ברכב יש תכונות מסוימות ואם לא מבצעים החלפה בזמן הנוזלים מאבדים מהתכונות שלהם והופכים לפחות אפקטיביים.
  2. בדקו לחץ אוויר אחת לשבועיים לפחות. לחץ אוויר תקין ישמור על הצמיגים שלכם לאורך זמן, ישמור על יכולות הבלימה ועל היציבות של הרכב וישמור על פעולה תקינה של מכלולי הנעה. כל מוסך או פנצ'ריה ישמחו לתת לכם שירות של בדיקת אוויר ומילוי ללא עלות.
  3. תנו למנוע שלכם דקה אחת של חסד בהנעה הראשונה שלו. במנועים של כל הרכבים שלנו ישנו שמן שמאפשר פעולה חלקה ותקינה של המנוע. אחרי לילה שלם שבו המנוע לא עבד, כל השמן נמצא באגן השמן של הרכב ולוקח לו 3-60 שניות להגיע לכל המנוע ולשמן את הפעולה שלו. לכן ההמלצה שלי היא להניע את הרכב ולתת לו לעבוד כדקה עד שהשמן מגיע לכל המכלולים לפני שמתחילים בנסיעה, זה ישמור על המנוע שלכם לאורך שנים. במילים אחרות, קחו לכם עוד דקה אחת לסדר את הדברים ברכב, לרוקן את פח האשפה ולוודא שכולם חגורים.
  4. בכל טיפול או תיקון לרכב, תוודאו שמדובר בחלקים איכותיים ושמנים איכותיים. בדיוק כמו שהגוף שלנו אוהב לאכול אוכל איכותי, גם המנוע שלנו אוהב את זה. כיום שוק הרכב מוצף בחלפים וחשוב לוודא לפני הרכישה או התיקון שמדובר בחלק איכותי. איך יודעים מה איכותי ומה לא? כמו בכל דבר בחיים, הזול עולה ביוקר. חלק סיני זול יחזיק מעמד הרבה פחות מחלק אירופאי, לא מחויבים לחלק מקורי, אבל בהחלט חשוב שיהיה איכותי. בסופו של דבר, מדובר בבטיחות שלכם ושל הנוסעים שלכם, לא?
  5. תוספי דלק ותוספי שמן – כמו שכתבתי בסעיף הקודם, המנוע שלנו, בדיוק כמו הגוף שלנו, אוהב איכות. הוספת תוסף דלק שמנקה את מערכת הדלק ממשקעים ולכלוך ותוסף שמן שמסייע לפעולה חלקה של המנוע, תתרום לשמירה על רמת האמינות של הרכב לאורך זמן. מדובר ברכישה פעם בשנה, בעלות נמוכה ביחס לתמורה שתקבלו.

אתם מוזמנים לפנות אליי בכל התייעצות או שאלה,

עדי

דילוג לתוכן